Молитва перед молитвою

Від редакції: пропонуємо для вивчення еталон молитви, яка у внутрішній роботі людини відноситься до категорії “жертвопринесення”. Переклад Міжнародної академії кабали.

Ноам Елімелех

Хай буде бажання Твоє, Творець Всесильний наш, і Всесильний  праотців наших, Хто чує голос, лемент благання і прислухається до голосу молитви народу Свого, Ісраеля, у милосерді, щоби налаштував Ти серця наші і настановив би думки наші, і узвичаїв би молитву нашу у вустах наших. І вияви прихильність Свою, аби дослухатися до голосу молитви служителів Твоїх, які молять Тебе голосом благання і духом зломленим.

А Ти, Творець милостивий, у безмірності милосердя Свого й у величі милостей Своїх даруй і помилуй, і пробач нам й усьому народові Твоєму, дому Ісраеля, за все те, що ми грішили, і порушували, і переступали і лиходіяли перед Тобою.

Адже відкрито і відомо перед Тобою, що не через бунт і зрадництво, – хай нас омине! – були неслухняні ми Тобі, словам Тори Твоєї і заповідям Твоїм, а лише через зле начало, що палає всередині нас постійно, не заспокоюючись і не стихаючи, допоки не приводить нас до жаги цього ницого світу і до марнот його, і плутає думки наші постійно. Навіть у час, коли ми хочемо молитися перед Тобою і просити про душі наші, воно плутає думки наші постійно підступами своїми. І не можемо ми встояти проти нього, бо знесилені розум і мозок наш надзвичайно, і немає більше сил терпіти через безліч бід, турбот і марнування часу.

Тому Ти, Творець милостивий і милосердний, зроби з нами, як обіцяв нам через «вірного дому Твоєму»: «І помилую Я того, до кого буду милостивим, і змилосерджуся над тим, до кого буду милосердним». І сказали мудреці: «Незважаючи на те, що не гідний і не вартий. Бо такий звичай Твій, – чинити добро злим і добрим». Адже відкриті і відомі перед Тобою стогін наш і страждання наші, і скарги наші про те, що не здатні ми наблизити себе до служіння Тобі, і приліпити серця свої до Тебе істинно і непорочно. Тяжко душі нашій, велике горе спіткало нас!

Батьку наш небесний, тож зараз пробуди, будь ласка, до нас великі і незліченні милосердя Своє і милість Свою, аби вигнати і знищити зле начало із нутра нашого. І пригрози йому, щоби залишило нас і пішло б від нас, і не підбурювало б нас, аби відсторонити від служіння Тобі, – хай нас омине! І хай жодна лиха думка не з’явиться в серці нашому, ні наяву, ні уві сні нічному, особливо в час, коли ми стоїмо в молитві перед Тобою, або в час, коли ми вчимо Тору Твою. А в час, коли ми виконуємо заповіді Твої, хай буде думка наша чистою, прозорою, ясною і сильною, щирою і від усього серця, – як Твоє благовоління до нас.

І пробуди серця наші і серця всього Ісраеля, народу Твого, з’єднатися з Тобою в істині і любові, щоб служити Тобі служінням щирим, гідним трону величі Твоєї. І утверджуй віру Твою в серці нашому постійно і безперервно, і буде віра Твоя зв’язана з серцем нашим як непорушна основа. І усунь від нас усі перепони, що розділяють нас з Тобою.

Батьку наш небесний, врятуй нас від усіх перешкод і помилок, не залишай нас і не покидай нас, і не піддавай ганьбі! І будь разом з вустами нашими під час промов наших, і з руками нашими під час роботи нашої, і з серцем нашим в час задумів наших.

І удостой нас, Батьку небесний, сповнений милосердя, щоби поєднали ми разом серця наші і думки наші, і слова наші, і справи наші, і всі дії та почуття, – відомі нам, і ті, що невідомі нам, проявлені й приховані, аби все було в єднанні щодо Тебе, в істині і непорочності, без жодної ганебної думки.

І очисти серце наше, і освяти нас, і окропи нас водою чистою, і очисть нас любов’ю Своєю і жалістю Своєю, і вкарбовуй любов Свою і трепет перед Тобою в серце наше, постійно і безперервно, у будь-який час і у будь-яку пору, і в будь-якому місці, коли ми йдемо, коли ми лягаємо і коли встаємо, хай палає постійно дух святості Твоєї всередині нас. І покладаємося ми завжди на Тебе і на велич Твою, і на любов Твою, і на страх перед Тобою, і на Тору Твою, письмову та усну, на відкриту і на таємну, і на заповіді Твої, заради єдності імені Твого, могутнього і грізного.

І збережи нас від невірності і гордині, від гніву й прискіпливості, і смутку, і від пліток та решти поганих властивостей, і від усього, що шкодить роботі Твоїй, святій і чистій, дуже дорогій нам.

І впливай на нас духом святості Твоєї, аби були ми приліплені до Тебе, і щоби прагнули завжди до Тебе, все більше й більше. І підіймай нас зі ступеня на ступінь, аби удостоїлись ми дійти до рівня праотців наших святих, Авраама, Іцхака і Яакова. І заслуги їхні допоможуть нам, аби прислухався Ти до голосу молитви нашої, щоб ми завжди отримували відповідь у час, коли будемо молитися Тобі за нас, чи за будь-кого з народу Твого Ісраеля, за одного, чи за всіх.

І радітимеш та пишатимешся нами, і утворимо плід угорі і корінь унизу, і не поминай нам гріхи наші, а особливо гріхи молодості нашої, як у вислові царя Давида, мир з ним: «Гріхи молодості моєї і провини мої не згадуй». І оберни прогріхи наші і злочини наші на достойність, та зі світу повернення до Тебе постійно даруй нам роздуми, – повернутися до Тебе всім серцем і виправити те, чим завдали ми шкоди іменам Твоїм, святим і чистим.

І врятуй нас від дратування людини ближнім її, і не підніметься заздрість людська у серце наше, а також мстивість наша до інших. Навпаки, втіли в наше серце, щоби бачив кожен гідності товаришів наших, а не вади їхні, і щоб говорили ми, кожен до товариша свого, щиро і так, як бажано Тобі, і щоб не виникло у когось до його товариша ніякої ворожості, – хай нас омине!

І зміцни наш зв’язок любов’ю до Тебе, коли відкрито і відомо перед Тобою, щоби все було насолодою Тобі. І це є суттю намірів наших. А якщо немає в нас розуму спрямувати наші серця до Тебе, – Ти навчи нас, щоб пізнали ми по-справжньому задум Твого доброго бажання.

Про все це молимо ми Тебе, Всевишній, сповнений милосердя, щоби прийняв Ти молитву нашу милосердно і з бажанням. Амен, хай буде воля Твоя.

Також рекомендуємо: “Работа в сердце” “Твердиня, – оплот спасіння мого“, “Нагорода в роботі“, “Рабаш про істинну молитву“.