Від редакції: в цьому короткому, але дуже насиченому тексті Рабаш описує всі етапи внутрішньої роботи людини за законами другого скорочення.
Переклад здійснений редакцією сайту з матеріалів зібрання творів Рабаша, т.4.
Барух Ашлаг (РАБАШ)
Суть суміщення властивості суду з милосердям
Суть суміщення властивості суду з милосердям – в тому, що завдяки цьому нижчий готовий отримати мохін, і це (відбувається) коли АХАП вищого спустився у нижнього.
Відомо, що головна робота полягає у виборі, тобто, – “і вибери життя”, щоби бути у злитті, що означає лішма, завдяки чому удостоюються пристане до Джерела життя. Адже коли управління розкрите, – то вже немає місця вибору. Тому вищий піднімає малхут, яка є властивістю суду, в ейнаїм, за допомогою чого створюється вкриття, – тобто, коли очевидно нижчому, що є недолік у вищого, коли у нього немає усвідомлення величі вищого. А потім властивості вищого стають властивостями нижчого, – тобто коли вже вони не сприймаються як недолік. Виходить, що у цих келім є подібність з нижчим, – тобто, як немає життя у нижчого, – так немає існування у властивостях вищого. І у нього немає ніякого смаку до Тори і заповідей, і вони (для нього) є мертвими.
І тоді є місце вибору, – тобто нижчий повинен сказати, що все це приховання, яке він відчуває, відбувається через те, що вищий скоротив себе для його (нижчого) користі. І про це сказано: “Ісраель у вигнанні – Шхіна з ними”, – коли мовиться згідно зі смаком, що відчувається. Тобто, він не винен в тому, що не відчуває смаку життя, а на його думку – насправді немає ніякого життя в духовному. Але якщо людина зміцнюється і каже, що вона знаходить гіркий смак в цих речах лише тому, що у неї немає келім, придатних для прийняття блага, – тобто тому, що його келім отримують, а не віддають, і жалкує про те, що вищий змушений приховувати себе, і тому у нижчого є місце лихослів’ю, – то це є підняттям МАН, який підносить нижчий. Тому вищий піднімає свій АХАП, і суть підйому – це коли вищий може показати нижчому благо й насолоду, які є в келім АХАП, котрі вищий може розкрити. В такому випадкові щодо нижчого виходить, що підйом гальгальта ве-ейнаїм нижчого сам собою призводить до того, що нижчий бачить достойності вищого. Виходить, що нижчий піднімається разом з АХАП вищого.
І так, коли нижчий бачить велич вищого, – він росте сам.
Але спочатку нижчий готовий отримати тільки катнут (малий стан). І коли розкривається велич вищого щодо нижчого, відбувається суперечка у нижчого між правою і лівою лініями, – тобто між вірою і знанням. Але вищий також згодом зменшується через нижчого, що визначається, як масах де-хірік. І це для того, щоб нижчий зміг отримати ступінь вищого. Адже нижчий отримає рівень знання тільки відповідно до розміру віри, і не більше того. Це означає, що нижчий скоротив ліву лінію вищого, тобто – нижчий є причиною.
І тоді може нижчий існувати, тому що він поєднує в собі як знання, так і віру разом. І це називається трьома лініями, – саме таким шляхом нижчий набуває досконалості.
Також рекомендуємо: “Рабаш про роботу в лініях“, “Хто свідчить про людину“, “Зогар: Адам – це середня лінія, що включає до себе все“, “Зогар про парсу та принцип її роботи“.